Ciekawostki

Dlaczego lubimy czytać książki thrillery?

Czy strach może być przyjemny? Każdy ma swoją bezpieczną granicę lęku, jednak kryminały mimo prezentacji zła i okrutnych zabójstw wciągają coraz większe rzesze czytelników. Gatunek literacki cieszy się od lat rekordowym zainteresowaniem. Dlaczego? W myślach bezpiecznie możesz przejść na drugą stronę mocy i spróbować zrozumieć, co kryje się za niewygodną granicą komfortu. Za co jeszcze ceni się thrillery?

Krwawe powieści są odskocznią od poważnej literatury, ale i monotonnego życia, jakie wielu z nas prowadzi. Możesz je czytać wszędzie, serwując sobie odrobinę przyjemności – w autobusie, na plaży i w fotelu. Niektóre wciągają tak bardzo od pierwszych stron, że ciężko się od nich oderwać. Książki thrillery muszą być niezwykle dobre, kusić czytelnika wartką i nieprzewidywalną akcją. Takie egzemplarze znajdziesz w księgarni Matfel https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Thriller-2256.html, zaskoczą Cię skomplikowaną intrygą i spiętrzeniem zagadek, a to cechy charakteryzujące porywający thriller. Co jeszcze sprawia, że Polacy chętnie sięgają po taką literaturę?

Książki thrillery – napięcie od pierwszej, do ostatniej strony

Każdy potrzebuje ekscytujących doznań i wyzwolenia emocji. Dobre kryminały to gwarantują, ponieważ ciekawie skonstruowane powieści na długo pozostają w pamięci. Za co miłośnicy tego gatunku kochają takie powieści?

  • Są czytelniczym deserem – książki thrillery czyta się szybko i przyjemnie. To rozrywka, która mocno angażuje. Mimo że traktują o sytuacjach z pogranicza okrucieństwa i zła, są znakomitą odskocznią od rzeczywistości. Kartki prawie same przeskakują między palcami i nikt nie sprawdza, ile ich zostało do końca. Kiedy skończysz taką porcję doznań, chcesz więcej, dlatego sięgasz po kolejną historię. Z tego względu tak bardzo są popularne serie, w których jest jeden bohater powraca wielokrotnie w zupełnie innych wątkach.
  • To pigułka wiedzy – takie książki otwierają czytelnikowi zupełnie nowe sfery, z którymi nigdy nie miał do czynienia. Dzięki nim dowiadujesz się, jak wygląda policyjne śledztwo czy sekcja zwłok. Najlepsze pozycje powstają po konsultacji ze specjalistami z zakresu kryminalistyki. Osoba czytająca poznaje rzeczywiste mechanizmy, jakie rządzą przestępczym światem.
  • Pobudzają pracę umysłu – czytelnik wytęża umysł, żeby dowiedzieć się, kto zabił. Typuje różne warianty i szybko próbuje się dowiedzieć, czy dobrze obstawił. Autorzy sprytnie wodzą czytających za nos i tak prowadzą, by nie mogli przewidzieć finału. Wszyscy kochają zagadki – proces szukania odpowiedzi jest na tyle ciekawy, że każdy chętnie się angażuje.
  • Grają na emocjach – każda historia to niesamowity dreszcz różnych emocji: strachu, gniewu i wstrętu. Nie brakuje także zemsty, zdrady i zazdrości. Książki thrillery ukazują, do czego może być zdolny człowiek i serwują niezłą huśtawkę emocjonalną. To powieści, które mocno poruszają czytelnika. Wstrząsają nim, przerażają i pokazują granicę dwóch światów – dobra i zła, z którą osoba czytająca musi się sama zmierzyć.

Kryminały uwodzą zwykle bogatymi portretami psychologicznymi – prezentują wyraźne i silne osobowości bohaterów, które są często skomplikowane. Jeżeli lubisz odkrywa tajemnice, książki thrillery są dla Ciebie! Wybierz najlepsze, a z pewnością przepadniesz!