Nowości

EPIZODY Z ŻYCIA MOJEJ MAMY: w tej książce można zatonąć…

7 października ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina powieść Iwony Żytkowiak „Epizody z życia mojej mamy”. To 12 historii, 12 portretów, jeden motyw – mama.

Opowieści snuje syn, ale dziecięco-naiwna perspektywa miesza się tu z dorosłym widzeniem świata i wiedzą o matce i ludzkich relacjach. Podglądamy zwyczajną codzienność matki. Zaglądamy też w duszę kobiety.

„Epizody z życia mojej mamy” to także przypadki z życia zwyczajnej polskiej rodziny, w której miłość przeplata się z rozczarowaniem, nadzieja ze znużeniem, odświętność z codziennym zmaganiem. Jest smutno, ale jest też śmiesznie. A czasem jest na niby. Jak w każdej rodzinie.

Iwona Żytkowiak nie wymyśla niestworzonych historii

Pisze o tym, co się zdarza – być może w Twojej rodzinie, za ścianą lub po drugiej stronie ulicy. Nie wyciska łez, nie epatuje nieszczęściem, nie tworzy iluzji niebiańskich uniesień, lecz budzi emocje, bo dotyka spraw ważnych – dla bohaterów i dla czytelników.

Iwona Żytkowiak jest członkiem Związku Literatów Polskich. Od urodzenia mieszka i pracuje w Barlinku. Czas dzieli w miarę na równe części – rodzinę, pracę i pasję. W wolnych chwilach uwielbia długie spacery po Bieszczadach i grę na pianinie z najmłodszym synem. Debiutowała  powieścią „Tonia”  w 2011 r.  Bohaterkami jej książek są kobiety. Pisze o sprawach codziennych, ludzkich relacjach, poszukiwaniu szczęścia…

Iwona Żytkowiak i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. Powieść „Epizody z życia mojej mamy” będzie dostępna w księgarniach stacjonarnych i internetowych od 7 października.