Zapowiedzi wydawnicze

JEDNOOKI KRUK – powieść historyczna

2 września ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina powieść historyczna rozgrywająca się w epoce wikingów „Jednooki Kruk” pióra Svena Georgsona. Średniowiecze, XI wiek. Skandynawia.

Halfdan Ivarsson to wojownik odznaczający się nie tylko siłą i odwagą, lecz także niezwykłą przebiegłością oraz bystrością umysłu. Przydomek „mądry” nie został mu nadany przypadkowo.

Kiedy jarl Eryk, królewski doradca, dowiaduje się o spisku na życie władcy Kanuta, nie ufając najbliższym dworzanom, wzywa najemnika Halfdana Mądrego, by pomógł zapobiec tragedii. Wkrótce sława sprytnego wikinga niesie się po całej Skandynawii, a jego czekają coraz to nowe wyzwania i podróże, zagadki do rozwiązania oraz tajemnice, których ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć.

Patroni

Historia.org.pl, Bielska Drużyna Najemna Svantevit, Krakowska Szkołą Fechtunku, TYR Hird, Drengowie  znad Górnej Odry, Bractwo Wojowników Kruki oraz ambasadorki: Zaczytana Ewelka, Przystanek szczęścia.

Sven Georgson – pasjonat tematyki wikingów, sag skandynawskich oraz historii pisma runicznego. Zajmuje się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowiecza. Trenuje szermierkę historyczną, wygrywając turnieje walki mieczem w Polsce i na świecie. W 2019 roku zajął pierwsze miejsce w największym i najważniejszym turnieju w Europie, który corocznie odbywa się podczas Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin.

Sven Georgson i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania powieści „Jednooki Kruk”. Książka będzie miała premierę w księgarniach stacjonarnych i internetowych 2 września  2021 r.