Zapowiedzi wydawnicze

KęKę, Zbigniew Izdebski i Dmitry Glukhovsky bohaterami spotkań online

W najbliższym tygodniu gościem spotkania online będzie jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy science fiction – Dmitry Glukhovsky. Autor opowie o najnowszej powieści „Outpost”. W studiu Empiku zagości również prof. Zbigniew Izdebski, autor książki „Siedem grzechów przeciwko seksualności”. Nie zabraknie też muzycznych nowości – premierę albumu „SIARA” wraz z fanami świętować będzie KęKę.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

KęKę – poniedziałek, 26 kwietnia, godz. 18:00

Po półtorarocznej przerwie KęKę wraca z nowym materiałem. „SIARA” to 12 starannie wybranych utworów, w większości opowiadających historie sprzed lat. O premierowym albumie raper opowie podczas spotkania online z fanami. Rozmowę z muzykiem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Na płycie smutki i radości okresu dorastania wymieszane są z obrazami realiów Radomia z przełomu tysiącleci. Wspominkowy trzon albumu wzbogacony został paroma numerami opisującymi bieżące wydarzenia z życia rapera. Z uwagi na bardzo osobisty charakter wydawnictwa, KęKę postanowił wrócić do sprawdzonej formuły i nie zapraszać żadnych gości. W warstwie muzycznej o efektowne połączenie klasycznych i nowoczesnych brzmień zadbali topowi polscy producenci. W dwóch utworach scratche dograł światowej sławy Dj VaZee.

Na spotkanie z KęKę zaprasza Empik wraz Dlessler, Takie Rzeczy Label oraz Going.

Zbigniew Izdebski – wtorek, 27 kwietnia, godz. 18:00

Jak zadbać o udane życie seksualne? Czego wystrzegać się w relacjach z partnerem i z samym sobą? Na te pytania w książce „Siedem grzechów przeciwko seksualności” (Wydawnictwo Poradnia K) odpowiada wybitny polski pedagog i seksuolog, specjalista w zakresie poradnictwa rodzinnego i wykładowca akademicki, profesor nauk humanistycznych Zbigniew Izdebski. Z okazji premiery wydawnictwa odbędzie się spotkanie z ekspertem w roli głównej, które poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

W wyniku długich rozmów z dziennikarką i pisarką Małgorzatą Szcześniak powstał „dekalog dobrej seksualności” autorstwa prof. Izdebskiego. W książce poruszone zostały takie zagadnienia jak religia, wstyd, zagubienie, zaniedbanie, manipulacja, wykluczenie czy zgorszenie. Kwestie stają się pretekstem do głębokich przemyśleń i wniosków, z których można czerpać wiedzę, a co za tym idzie – pewność siebie. Siedem rozdziałów przepełnionych jest anegdotami i historiami z bogatej, wieloletniej praktyki profesora, a każdy z tematów został przedstawiony w wyważony i ciepły sposób.