Zapowiedzi wydawnicze

Spotkania z cyklu #premieraonline z Läckberg, Zalewskim i Małeckim

Kolejny tydzień będzie okazją do rozmowy na żywo z pisarzami – Camillą Läckberg (środa 16 września) i Jakubem Małeckim (piątek 18 września). Z kolei w czwartek 17 września z widzami spotka się Krzysztof Zalewski, który w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowie o najnowszej płycie „Zabawa”.

Interaktywne transmisje na żywo odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Spotkanie z cyklu #premieraonline z Camillą Läckberg – środa, 16 września, godz. 18:00

W rozmowie z Katarzyną Borowiecką Camilla Läckberg opowie o najnowszej książce „Srebrne skrzydła” (Wydawnictwo Czarna Owca).

Kobieca zemsta jest piękna i brutalna. Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą. Jej były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański. Kobieta już myślała, że najgorsze ma za sobą, tymczasem jej egzystencja zostaje ponownie zagrożona. Ktoś usiłuje przejąć jej firmę i Faye musi wrócić do Sztokholmu. Z pomocą kilku innych kobiet walczy o uratowanie swego majątku, siebie i swoich najbliższych.

Spotkanie z cyklu #premieraonline z Krzysztofem Zalewskim – czwartek, 17 września, godz. 18:00

Urodził się rockmanem, więc i tym razem nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej. Rockowym duchem przesycona jest większość utworów na najnowszym albumie „Zabawa”. Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, a najważniejszy jest rytm. Zalewski śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów – raz brzmi jak biały soul, za chwilę pulsuje disco noir, następnie rapuje albo zmiękcza serca i zwilża oczy wzruszającą balladą.

– Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata. Nieco apokaliptyczne przemyślenia 35-letniego mężczyzny – tak „Zabawę” widzi jej twórca.

Ta „Zabawa” nie zrodziła się ze smarkatej beztroski. Wręcz przeciwnie, ona bierze się z niepokoju, ale i przekory. – Trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi – twierdzi Krzysztof Zalewski i po wysłuchaniu tego słodko-gorzkiego albumu trudno nie przyznać mu racji.

Na rozmowę prowadzoną przez Agnieszkę Szydłowską zaprasza Empik wspólnie z Kayax oraz Going.

Spotkanie z cyklu #premieraonline z Jakubem Małeckim – piątek, 18 września, godz. 18:00

Najnowsza książka Jakuba Małeckiego „Saturnin” (Wydawnictwo SQN) to intymna, choć skomponowana na wiele głosów opowieść, w której marzenia potrafią łamać kości, muzyka jest silniejsza niż wojna, a mama daje w nagrodę półtora kilograma słońca. Zmarli otrzymują tu głos, a prawdziwe postaci z życia autora doświadczają rzeczy, których nie dane im było zakosztować poza tą książką.

Przez błąd na bilecie kilkuletni Satek wierzy, że autobus, którym jeździ do szkoły w Radziejowie, zahacza o tajemniczą krainę. To tam, jak podejrzewa chłopiec, zazwyczaj przebywa jego milczący, skryty dziadek. Dwadzieścia lat później Saturnin mieszka w Warszawie, pracuje jako sprzedawca i trzyma się z dala od tajemniczych krain. Pewnego dnia dziadek znika i Saturnin musi wrócić w rodzinne strony. Wspólnie z matką rusza jego śladem i coraz głębiej zapuszcza się w przeszłość. To, co odkryje, zburzy jego świat.