Zapowiedzi wydawnicze

Tancereczka: O miłości, która nie miała prawa się zdarzyć

„Tancereczka” pióra Joanny Parasiewcz ukaże się 20 sierpnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. To poruszająca historia miłości Żydówki i  syna pruskiego generała w esesmańskim mundurze rozgrywająca się w przededniu II wojny światowej w Berlinie.

Ta miłość nie miała prawa się zdarzyć…

Ingrid Stern, znakomita pływaczka i liderka Związku Niemieckich Dziewcząt, kocha Wielką Rzeszę – z wzajemnością. Kocha też zazdrośnie Franka Raubera – bez wzajemności. Frank Rauber to zdolny samouk i wynalazca, student Akademii Wojskowej, który założył esesmański mundur. Malka Freiman miała przed sobą wielką karierę primabaleriny. Kiedyś Malka tańczyła z miłości. Teraz tańczy, by przeżyć.

Losy tych trojga splotą się w przededniu drugiej wojny światowej. Jak zakończy się ich nieoczekiwane spotkanie w rodowej siedzibie Rauberów na Pomorzu?

„Tancereczka” to fascynująca opowieść o miłości, dumie i strachu w czasach, które jednym odebrały prawo do życia, a innych wyniosły do rasy panów.

Patroni: Lubimy Czytać, Wielki Buk, Subiektywnie o książkach, Radio RAM, Zaczytana Ewelka, Przystanek szczęścia, Recenzje Agi

 O Joannie Parasiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka prawa międzynarodowego. Frankofilka i wielbicielka kultury żydowskiej. Na co dzień zajmuje się działaniami promocyjno-marketingowymi jednej ze spółek technologicznych. Teksty jej autorstwa publikowane są w mediach biznesowych i branżowych. Ma w literackim dorobku dwie książki: „Uskrzydleni”  i „Mistyfikator”.