Zapowiedzi wydawnicze

Z okazji 75-lecia działalności państwowy instytut wydawniczy zaprasza do udział

W tym roku Państwowy Instytut Wydawniczy obchodzi jubileusz 75-lecia. Z tej okazji w księgarniach partnerskich w całej Polsce zaplanowano uruchomienie Klubów Czytelniczych. Do wspólnej rozmowy o literaturze dołączyć będzie można w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie i Gdańsku.

Misją Państwowego Instytutu Wydawniczego jest, nie tylko wydawanie dobrej literatury, ale też jej promocja i podnoszenie kompetencji czytelniczych. W roku jubileuszowym, wspólnie z partnerskimi księgarniami, wydawnictwo postanowiło uruchomić w kilku miastach w Polsce Kluby Czytelnicze Państwowego Instytutu Wydawniczego. Od września 2021 w dziesięciu księgarniach w kraju, raz w miesiącu będą odbywały się spotkania wokół tytułów z oferty PIW-u. Wybór lektur i moderatorów Klubów Czytelniczych wydawca pozostawia księgarzom. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają cyfrowe wersje omawianych tekstów.

Promocja czytelnictwa

Jako jedno z najstarszych wydawnictw w kraju chcemy nie tylko prezentować czytelnikom wartościowe tytuły, ale angażujemy się też w promocję czytelnictwa. Uważamy, że rozmowa o tym, co się przeczytało, jest ważnym elementem kształtowania nawyków czytelniczych. Mamy nadzieję, że nasze Kluby Książkowe staną się miejscami żywych dyskusji i zainspirują literacko bywalców księgarń – mówi Agnieszka Wróblewska, redaktor naczelna wydawnictwa.

Na liście lektur znajdą się m.in. tytuły z serii Proza światowa, popularnej „czarnej serii”, prezentującej literaturę azjatycką czy współczesne tomiki poetyckie. Gospodarzami klubów będą: księgarnia LOKATOR i Księgarnia Pod Globusem z Krakowa, Tarabuk z Warszawy, Do dzieła z Łodzi, Dosłowna z Lublina, Sztuka Wyboru z Gdańska, To nie bajka z Bydgoszczy i Bookowski z Poznania.

Lista księgarń wraz z kontaktami do koordynatorów i szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na stronie piw.pl/pl/kluby-czytelnicze-piw-u