Zapowiedzi wydawnicze

Zaproś światowych pisarzy do domu

Już w przyszłym tygodniu Empik zapewni miłośnikom dobrej literatury prawdziwą gratkę. Dwoje światowej sławy autorów – Jo Nesbø i Anne Applebaum – będą gośćmi popularnego cyklu #premieraonline. Okazją do spotkań są polskie premiery ich najnowszych książek – „Królestwa” i „Matki Polki”. Podczas relacji na żywo na profilu Empiku na Facebooku widzowie będą mieli możliwość zadawania pisarzom pytań. Wszystkie rozmowy będą tłumaczone na język polski, a także język migowy.

Anne Applebaum – wtorek, 1 września, godz. 18:00

Anne Applebaum to autorka nagradzanych tytułów politycznych i historycznych. W 2003 roku została laureatką prestiżowej nagrody Pulitzera za „Gułag”, w którym opisała historię systemu obozów pracy przymusowej w ZSRR. W swojej najnowszej książce, „Matka Polka” (Wydawnictwo OsnoVa), absolwentka prestiżowych uczelni – Uniwersytetu Yale i London School of Economics – postanowiła po raz pierwszy opowiedzieć o sobie, swoich przemyśleniach, motywacjach i wyborach życiowych. Rozmowę z amerykańską autorką, prywatnie żoną byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, która od lat 90. nazywa Polskę swoim domem, poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia Zet.

Jo Nesbø – piątek, 4 września, godz. 20:00

Na całym świecie książki norweskiego pisarza sprzedały się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Do trzymających w napięciu bestsellerów Jo Nesbø przekonały się również kolejne pokolenia czytelników nad Wisłą. Podczas spotkania organizowanego przez Empik pisarz przedstawi swoją najnowszą, wyczekiwaną powieść „Królestwo” (Wydawnictwo Dolnośląskie).

Kryminał osadzony w klimatycznej norweskiej wiosce opowiada historię mechanika Roya, który musi się zmierzyć z mrocznymi rodzinnymi sekretami z dzieciństwa i czasu dorastania. Widzowie rozmowy prowadzonej przez Adama Szaję będą mieli okazję zapytać Jo Nesbø nie tylko o jego twórczość literacką, ale i karierę muzyczną – autor ma na koncie siedem płyt z zespołem Di Derre oraz jeden solowy krążek.