Zapowiedzi wydawnicze

Zemsta to za mało – nie wchodź w drogę wkurzonej kobiecie

„Zemsta to za mało. Śledztwo nadkomisarz Anny Wilk” Izabeli Szolc to kryminał, który ukaże się 30 czerwca nakładem Wydawnictwa Harde. Wątek kryminalny jest tu pretekstem do pisania o kobietach, które nie chcą być okłamywane, lekceważone i wykorzystywane. Ich gniew zamienia się w broń. Niepokojąco aktualne.

W szkolnej toalecie zostaje znaleziony martwy noworodek. Umiera chłopak po wypiciu drinka w klubie. Czy te sprawy coś łączy? Czy ofiara może być również katem?

Anna Wilk, nadkomisarz w stołecznej policji, prowadzi śledztwo, borykając się jednocześnie z trudnymi rodzinnymi relacjami i traumą po śmierci syna. Pozornie twarda i niezależna, ucieka przed samotnością w ekscytujący seks z kolegą z pracy.

 „Zemsta to za mało”

To powieść o przemocy wobec kobiet, którą czasem widać jak na dłoni, a która innym razem kryje się za pozornie nic nie znaczącymi słowami i drobnymi gestami. O strachu, który każe spać w szafie i zamienia w sopel lodu. Wreszcie o bezradności, która przeradza się w gniew, a ten tli się długo, by wybuchnąć ogniem zemsty. Gniew czują bohaterki „Zemsta to za mało. Nie kryje go też autorka.

Izabela Szolc tworzy historie od ponad dwudziestu pięciu lat. Zaczynała jako scenarzystka komiksowa, pisała opowiadania, pisze powieści, scenariusze filmowe i serialowe. Tłumaczona i nagradzana. Za Żonę rzeźnika, literacką biografię kanibala Karla Denkego, została nominowana do The ANGELUS Central European Literature Award. Cykl powieści policyjnych o Annie Hwierut doczekał się rzeszy fanów w Niemczech i rozpoczął tam serię tłumaczeń polskich pisarzy kryminalnych. Inne jej książki to m.in. Naga, Ciotka małych dziewczynek, Siostry, Śmierć w hotelu Haffner. Jako ofiara przemocy walczy z przemocą. Nie znosi mizoginów i systemowego wspierania wykluczenia. Wciąż ma niesłabnącą nadzieję, że ciemność potrafi zrodzić światło.